Račí údolí
Pobyty v přírodě

Od roku 2005 začala naše škola organizovat pravidelné výjezdy žáků 6. tříd a o rok později i 3. tříd do Račí úkolí u Javorníka. Naší oblíbenou destinací se "Račák" čili Račí údolí v Rychlebských horách stal kvůli krásné přírodě, zajímavému okolí, dobré stravě i vstřícnému personálu.
A proč jezdíme?
Důvodů je více: stmelování nových kolektivů, intenzivní jazyková příprava, pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu, práce na projektech...


Račí údolí - 6. třídy 2007

I letos se žáci šestých tříd vydali do Račího údolí u Javorníku, aby se navzájem blíže poznali, zlepšili se v jednotlivých cizích jazycích, které se učí, dozvěděli se zajímavosti o krásné přírodě Rychlebských hor a společně se svými kamarády si užili spoustu legrace.
Tentokrát jsme barevnou podzimní přírodu Račího údolí mohli obdivovat od 1. do 5. října. Kromě netradičního dopoledního vyučování děti za své týmy soutěžily v různých disciplínách. Zahrály si hru Monte Carlo, složily si vlastní hudební představení nebo bojovaly na srandaolympiádě, kterou jsme samozřejmě zahájili olympijským ohněm.
Součástí náplně byl i projekt studentů UP Olomouc, kteří děti pomocí různých aktivit seznámili s problematikou Moldavska a Angoly.
Ze závěrečného hodnocení samotných žáků vyplynulo, že se pobyt opravdu povedl a mnozí by se do Račího údolí rádi vrátili. Myslím, že to bude jasné i z následující fotodokumentace.


Zapálení ohně Prvních račích olympijských her


6. A a 6. B na zřícenině hradu Rychleby


Cestou necestou ...


To už tak zřícené bylo před našim příchodem, fakt!


Odpolední hra s přírodopisným zaměřením


Projektový den Moldavsko a Angola poprvé


Projektový den Moldavsko a Angola podruhé

Mgr. Jitka Kráčmarová

Račí údolí - 6. třídy 2006

Račí údolí 6. tříd 2006 zpracovali žáci sami a umístili na svých webových stránkách.