10. 02. 2019 - Opět zlato!

Ve středu 30. ledna 2019 se konal krajský přebor škol v šachu. V kategorii 1. - 5. třída reprezentovali ZŠ Hálkovu Adam Zrůbek, Dan Zrůbek, Honza Knápek, Martin Novák a Víťa Polák. Mezi osmnácti týmy z celého kraje byli naši zástupci nasazeni jako druzí. Po výhrách v prvních dvou kolech přišel důležitý duel ve třetím kole proti favorizovanému Jeseníku, který se nám podařilo vyhrát vysoko 3,5:0,5. V dalším kole přišlo zaváhání proti Mohelnici – jen 2:2, a to ještě se štěstím. Následující dvě kola jsme ale vyhráli bez ztráty kytičky 4:0, což nám zajistilo vítězství v turnaji již před posledním kolem, které jsme ale také vyhráli, tentokráte 3:1.

Takže již počtvrté v řadě jsme získali zlaté medaile! Oporou byl zejména nejzkušenější Adam Zrůbek, který na 1. šachovnici získal 100% - 7 bodů ze sedmi! Zdatně mu sekundoval jeho bratr Dan, který více než se soupeři zápasil s bacily, přesto ztratil jen 1,5 bodu. Výborně zahrál rovněž prvák (!) Jenda Knápek, jenž zaváhal jen jednou – 6/7. Na čtvrté šachovnici se střídali Martin Novák, který uhrál 4/4 a Víťa Polák, kterému se jako jedinému nedařilo – uhrál jen jeden bod ze tří partií.

Družstvo se opět probojovalo do celostátního finále. Tam bude konkurence mnohem tvrdší, a proto je třeba neusnout na vavřínech a i nadále poctivě trénovat!