Úspěchy žáků

Měřítkem úspěchů žáků i školy jsou nejenom studijní výsledky a umístění v přijímacím řízení na střední školy, ale i umístění v soutěžích, olympiádách nebo sportovních přeborech. I naše škola nabízí svým žákům možnost poměřit si své síly s jinými, vyniknout či nasbírat zkušenosti do dalších let.

TALENT OLOMOUCKÉHO KRAJE

Talent Olomouckého kraje je soutěž vyhlašovaná již po několik let Radou Olomouckého kraje. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích, v první jsou žáci druhých stupňů základních škol a studenti prim až kvart víceletých gymnázií, ve druhé studenti středních škol a kvint až oktáv víceletých gymnázií. Ceny jsou udělovány v pěti oborech, a to v humanitním, přírodovědném, sportovním, technickém a uměleckém. Soutěž je spojena i se zajímavým finančním ohodnocením pro oceněné žáky a studenty.

Naši žáci dosahují pravidelně významných umístění:

Školní rok 2014/2015

• Jindřích Jelínek – 1. místo v přírodovědném oboru
  • Jindřích Jelínek – 4. místo v humanitním oboru

Školní rok 2013/2014

• Matěj Mičulka –  2. místo v přírodovědném oboru
  • Jindřích Jelínek – 3. místo v přírodovědném oboru

Školní rok 2011/2012

• Jindřích Jelínek – 1. místo v přírodovědném oboru
  • ocenění pro celou školu

Školní rok 2010/2011

• Robert Sipeki1. místo v humanitním oboru
  • (Robert je nyní žákem Slovanského gymnázia Olomouc, nicméně na němčinu dochází stále k nám a i naše vyučující jej do soutěže nominovala)
  • Šárka Slamencová3. místo v humanitním oboru

Školní rok 2009/2010

• Robert Sipeki1. místo v humanitním oboru
  • Adéla Válková3. místo v humanitním oboru

Školní rok 2008/2009

• Jakub Kopřiva1. místo v humanitním a 3. místo v přírodovědném oboru
  • Veronika Králíková5. místo v humanitním oboru

Školní rok 2007/2008

• Renata Křížková2. místo v humanitním oboru

Školní rok 2005/2006

• Tereza Řeháková1. místo v humanitním oboru
  • Kateřina Navrátilová2. místo v uměleckém oboru

Záchranářská akademie ZŠ 2013

V listopadu naši školu reprezentovala dvě družstva na prvním ročníku soutěže Záchranářská akademie pro ZŠ,organizované Aquaparkem Olomouc ve spolupráci a za podpory statutárního města Olomouce, s mottem ,,Pomáhej a užívej". Soutěž prověřovala hlavně znalosti základů první pomoci, péče o zraněného do příjezdu záchranné  služby a resuscitaci. Další disciplíny se zaměřovaly na souhru týmu.

Družstvo ve složení František Hrubý (8. A), Václav Indrák (8. A), Tereza Jasná (8. A) a Lada Soldánová (7. A) obsadilo páté místo.

Družstvo ve složení Karolína Kramešová (9. A), Silvie Mecková (9. A), Michaela Sommerová (9. A) a Eliška Rellová(7. A) obsadili velmi těsně druhé místo.