Týden Země

V dubnu jsme si u nás ve škole již tradičně připomněli Den Země.

Letošním tématem vody jsme se tentokrát zabývali v průběhu celého týdne (20.–24. dubna 2026) napříč snad všemi předměty. Každá třída pojala rozsah tématu po svém, a tak si mohli žáci prvního i druhého stupně postupně vyzkoušet badatelskou výuku o životě ve vodě přímo v terénu i v laboratoři.

Co všechno jsme dělali?

  • Zkoumali jsme chemické složení vody i mikroskopické živočichy ve školním jezírku.
  • Spotřebou vody v domácnosti jsme se zabývali v češtině a matematice.
  • Výuce cizích jazyků došlo na „vodní“ slovní zásobu i hry.
  • V hudební výchově probíhal poslech a zpěv tematické hudby, někteří vyráběli dešťové hole.
  • Ve výtvarném umění se malovala voda i vodou.
  • Důležitou součástí byla i „voda v literatuře“, a proto jsme si o vodě četli nebo vytvářeli vlastní příběhy. 

V průběhu tohoto týdne vznikla celá spousta krásných výstupů a odnášíme si také mnoho nových poznatků. Děkujeme všem učitelům i žákům, kteří se do letošního (tý)dne Země zapojili.

Týden Země ve fotografiích

26 04 24 tyden zeme 03