Olympijský víceboj 2024

Naši žáci se ve čtvrtek 18. dubna 2024 zúčastnili Souboje o Olomoucko – Olympijský odznak 2024. Soutěžili ve čtyřech disciplínách:

Pangea 2024

Již jedenáctým rokem probíhá matematická soutěž Pangea pro žáky 4. – 9. ročníku základních škol a studenty víceletých gymnázií, které baví počítání.

Bücherwurm 2024

V pondělí 8. 4. 2024 proběhlo školní kolo soutěže v předčítání v německém jazyce „Bücherwurm 2024“.

Velký úspěch ve francouzštině

27. března 2024 se konalo krajské kolo soutěže ve francouzštině.

Matematický klokan 2024

V pátek 22. března 2024 se uskutečnil další ročník mezinárodně koordinované soutěže Matematickýklokan. Seznamte se s výsledky školního kola.

"Dětská scéna"

Dne 14. března 2024 se v DDM Olomouc konalo okresní kolo Recitační přehlídky „Dětská scéna“ žáků 1. stupně.

Velký úspěch v soutěži v němčině

Gratulujeme naší žákyni Veronice Dufkové ze třídy 9. A, které se 19. 3. 2024 podařilo získat první místo v krajském kole soutěže v německém jazyce. Veronika postupuje do ústředního kola, které proběhne na konci května 2024. Nyní ji čeká přípravná fáze.

Turnaj basketbalových přípravek

V sobotu 24. 2. si naši malí basketbalisti poměřili síly v rámci Pololetního turnaje basketbalových přípravek.

Úspěchy v němčině

Okresního kola soutěže v německém jazyce, které se konalo 20. 2. 2024, se ve dvou kategoriích zúčastnily čtyři zástupkyně naší školy.

Recitační soutěž 2024

V pondělí 19. 2. 2024 proběhla na naší škole recitační soutěž. Konkurence byla velká. Školního kola se zúčastnilo celkem 24 žáků 2.–5. ročníku.

Matematická olympiáda 2024

73. ročník matematické olympiády – Kategorie Z5 A Z9

Žáci, kteří rádi řeší zajímavé matematické úlohy, se již na podzim pustili ve svém volném čase do řešení 6 neobvyklých příkladů, které měly různou obtížnost. V tomto domácím kole se se všemi příklady popasovali nejlépe žáci 5. tříd.

Soutěž micro:Myš

Dne 31. ledna 2024 se žáci naší školy zúčastnili 2. ročníku soutěže s názvem micro:Myš na VOŠ a SPŠE v Olomouci.

Soutěž v německém jazyce 2024

V úterý 16. 1. 2024 proběhla na naší škole konverzační soutěž v německém jazyce. Školního kola se zúčastnili žáci sedmých a devátých tříd.

Soutěž v anglickém jazyce 2024

Školní kola jednotlivých kategorií proběhla dne 18. a 19. ledna 2024. Konkurence byla veliká a kvalitní – školního kola se zúčastnilo celkem 27 soutěžících. Výsledky byly často velmi těsné.

Brněnská logická hra BrLoH

Již tradičně se žáci naší školy v podzimním období zúčastnili tradiční logické hry BrLoH.

(pod)zimní sudoku

V předvánočním týdnu proběhla soutěž v luštění Sudoku pro zájemce z 1. a 2. stupně.

Soutěž ve Šternberku

Konverzační jazyková soutěž pro základní školy, pořádaná v předvánoční době, je už dlouholetou tradicí šternberského gymnázia. Letos 14. prosince  jsme se jí úspěšně zúčastnili v angličtině.

Finále logické olympiády

16. ročník Logické olympiády má své vítěze. V pondělí 4. prosince 2023 proběhlo v Praze finále logické soutěže.