Soutěž micro:Myš

Dne 31. ledna 2024 se žáci naší školy zúčastnili 2. ročníku soutěže s názvem micro:Myš na VOŠ a SPŠE v Olomouci.
Pořadatelem této akce byla VOŠ a SPŠE Olomouc, UP Olomouc a MAP Olomouc. Přihlásili jsme se do kategorie myšoHryz, která byla určena pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. Úkolem soutěžních týmů bylo sestavení a zprovoznění vozítka pohaněného pružinou pastičky na myši (pastička dodaná s razítkem od SPŠE). Naše vozítka kromě pružinové pastičky byla sestavená z dílů vytištěných z naší 3D tiskárny, ze dřeva a různých drobných materiálů. Kromě rychlosti jízdy a dojezdu se hodnotil také design vozítek.
Z naší školy se zúčastnilo 10 žáků ze třídy 6. A rozdělených do 5 týmů (Blesk McQueen, Lupe, Černí panteři, Majar, Hurur). Na 4. místě se umístil dívčí tým Hurur (Zdražilová Laura, Zemanová Barbora) v disciplíně za rychlost. 
Děkujeme všem žákům a žákyním za úspěšnou reprezentaci naší školy a všechny zveme do naší Fotogalerie.

mysohryz 31.1.2024 17