Matematická olympiáda 2024

73. ročník matematické olympiády – Kategorie Z5 A Z9

Žáci, kteří rádi řeší zajímavé matematické úlohy, se již na podzim pustili ve svém volném čase do řešení 6 neobvyklých příkladů, které měly různou obtížnost. V tomto domácím kole se se všemi příklady popasovali nejlépe žáci 5. tříd.

  1. místo       Max Jiří Horníček a Vojtěch Volný – 5. C
  2. místo       Štěpán Lýsek a Filip Arbeit – 5. C
  3. místo       Rebeka Anna Kalinová – 5. A

Všichni postoupili do okresního kola, které proběhlo ve středu 24. ledna 2024 v DDM v Olomouci. V okresním kole si vedli rovněž skvěle a stali se úspěšnými řešiteli. Na 2. místě skončili svorně Filip Arbeit a Max Jiří Horníček, na 4. místě Štěpán Lýsek a na 5. místě Vojtěch Volný. Všem za účast děkujeme a děkujeme i za reprezentaci naší školy.